Каталог М147 12 Лютого 2021 16:24Марина Сейлор

Юрист будущего: Как остаться в профессии?

Поява нових професій і зникнення звичних спеціальностей - невід'ємна складова сучасного світу. На думку експертів, вже в найближчі 10-15 років втратять актуальність понад півсотні професій, а представників ряду професійних областей очікують значні зміни. У числі тих, кому вже зараз потрібно задуматися про придбання нових навичок в епоху цифрової трансформації виявилися і юристи. Розповідаємо, які фахівці будуть затребувані в юридичній сфері в майбутньому.

Мережевий юрист

Формувати нормативно-правову взаємодію і контролювати дотримання законів в Мережі, а також займатися захистом віртуальної та інтелектуальної власності покликані мережеві юристи. По суті, говорити про формування мережевого права (або інтернет-права) можна вже зараз.

Цілком закономірно, що за аналогією з юристами, що спеціалізуються на кримінальному, адміністративному та інших галузях права, виникне потреба в правознавцях, які знаються на юридичному забезпеченні різних мережевих взаємодій. При цьому від мережевого юриста роботодавці будуть очікувати не тільки знання законодавства і практики його застосування, а й розуміння специфіки сфери високих технологій.

Віртуальний адвокат

Надання юридичної підтримки в режимі онлайн - затребувана послуга, але поки взаємодія з юристами через мережу Інтернет найчастіше обмежується первинними консультаціями, а для самих фахівців є лише доповненням до стандартної практики. Діяльність віртуального адвоката передбачає забезпечення клієнту повної правової підтримки з використанням різних онлайн-каналів комунікації. Плюс - можливість роботи з будь-якої точки світу.

Кіберслідчий

Розслідуванням кіберзлочинів повинні займатися кіберследователі. Таким фахівцям належить розбиратися не тільки в законодавстві і криміналістиці, а й в програмуванні. Слідчі, які спеціалізуються на розслідуванні злочинів в цифровому просторі, в даний час почали з'являтися і в Україні, однак можна з упевненістю сказати, що потреба в них буде тільки рости.

Що можна зробити вже зараз?

Безумовно, поки попит на «нових» юристів все-таки не дуже високий, пройти професійну підготовку за кіберправу можна тільки в дуже обмеженому переліку навчальних закладів. Причому потрібно розуміти, що інформація з цього напрямку застаріває з неймовірною швидкістю, і якщо поки ви не плануєте перетворюватися з «традиційного» фахівця в кіберюріста, проходження повноцінного навчання не надто доцільно.

Однак, і забувати про саморозвиток не рекомендується: знайомство з новими інструментами і технологіями, постійний моніторинг досягнень зарубіжних колег допоможуть залишатися затребуваними фахівцем і при необхідності швидко освоїти новий напрямок.

Схожі статті