Загиблі бійці ЗСУ та НГУ на Донбасі у квітні 2017
Авторські статті 1 Травня 2017 20:05Mikel

Загиблі бійці ЗСУ та НГУ на Донбасі у квітні 2017

 1. Аміров Руслан Алієвич. Солдат, кулеметник 2-ої механізованої роти 1-го механізованого батальйону 72 ОМБр. Строкову службу проходив у «Десні» на посаді механіка-водія танка. 26 травня 2015 року вступив на військову службу за контрактом. Залишилася мати. Загинув 23 квітня від кулі снайпера під час бойового зіткнення на передовій позиції «Алмаз» у промзоні м. Авдіївка (Донецька область). Похований на центральному кладовищі у Сосниці.
 2. Афанасьев Віктор. Військовослужбовець 25 ОПДБр. Мешканець смт. Вилок. Загинув від кулі снайпера 30 квітня.
 3. Без'язичний Юрій Васильович. Підполковник, військовослужбовець 59-ї ОМПБр. Закінчив Харківське вище танкове командне училище. Заочно навчався в Одеському регіональному інституті державного управління НАДУ. Залишився дорослий син, військовослужбовець ВМС ЗСУ. З важкими травмами декілька місяців перебував у комі. Помер 7 квітня, не приходячи до тями, в реанімаційному відділенні Запорізької обласної клінічної лікарні. Похований в смт. Чорноморське.
 4. Бердник Олександр Олегович. Матрос, водій 2-ї роти морської піхоти 137-го окремого батальйону морської піхоти. Закінчив профтехучилище. 2015 року був призваний на військову службу, в лютому 2016 підписав контракт ще на три роки. Залишився батько та наречена, з якою він планував одружитися. Загинув внаслідок підриву військового автомобіля на міні неподалік с. Павлопіль (Волноваський район Донецька область). Поховання 1 травня в с. Дирдин.
 5. Гриза Едуард Іванович. Сержант, т.в.о. командира взводу розвідки. З 15 грудня 2014 року призваний на військову службу за контрактом. Служив у зоні АТО в н.п. Волноваського району: Гранітне, Новоселівка, Павлопіль, Донське. Місце й обставини не уточнено. Загинув 20 квітня під час виконання службового обов'язку в зоні АТО.
 6. Деркач Юрій Олексійович. 19 років. Солдат 36-ї окремої бригади морської піхоти. Ніс службу за контрактом. Неодружений. Загинув 13 квітня від кульового поранення поблизу с. Водяне (Волноваський район) Донецької області. За фактом трагічної смерті військовою прокуратурою відкрито провадження, тривають слідчі дії.
 7. Довгий Олександр Михайлович. Старший солдат, військовослужбовець 30-ї ОМБр. Закінчив Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди. Був мобілізований 19 березня 2014 року, проходив службу у місцевому райвійськкоматі. Служив за контрактом. 29 лютого 2016 року відбув до складу 30-ї бригади в зону АТО. Залишилися мати, дружина та 8-річна донька.  Загинув 1 квітня поблизу села Старогнатівка (Волноваський район Донецька область), обставини смерті не уточнено.
 8. Кірієнко Олександр Вікторович. 20 років. Призваний на військову службу за контрактом 16 травня 2016 року, в лютому 2017 відряджений до 72-ї ОМБр в зону АТО. Залишилася мати. Загинув 20 квітня від уламкового поранення у голову під час обстрілу промзони м. Авдіївка.
 9. Кобченко Сергій Геннадійович. Старший сержант, гранатометник 72 ОМБр. 25 лютого 2016 року був призваний на військову службу за контрактом до навчального центру «Десна», в подальшому направлений до 72-ї бригади. Без батька залишилася донька. Загинув 25 квітня від осколкових поранень в результаті обстрілу опорного пункту у промзоні м. Авдіївка. Похований на Алеї Слави центрального кладовища Канєва.
 10. Кучерков Микола. Позивний «Танк». Військовослужбовець 23-го ОМПБ «Хортиця» 56-ї ОМБр. З початком бойових дій у 2014 році добровольцем пішов до військкомату, служив у 37-у ОМПБ «Запоріжжя». Після демобілізації за кілька місяців повернувся на військову службу за контрактом в 23 ОМПБ. Дістав кульове наскрізне проникаюче поранення черевної порожнини від кулі снайпера в промзоні м. Авдіївка. Операція тривала більше 5 годин, але врятувати життя Миколи не вдалося, він помер в авдіївській лікарні.
 11. Латченко Артур Вікторович. Позивний «Шумахер». Солдат 8-ї роти 3-го батальйону 72 ОМБр. Восени 2015 року був призваний на строкову армійську службу, яку проходив у «Десні», з лютого 2016 року — у харківській 164 радіотехнічній бригаді на посаді кулеметника. 7 квітня 2016 року підписав контракт, зарахований до роти «Полтава» 164 РТБр. Коли з роти набирали 19 чоловік на передову до 72-ї ОМБр, Артур зголосився їхати, з жовтня 2017 обороняв позиції на Шахті «Бутівка». Залишилися батьки, сестра і наречена. Загинув в результаті мінометного обстрілу Шахти «Бутівка» 3 квітня. Помер у кареті швидкої. Похований в рідному селі Більськ.
 12. Лисак Михайло. Військовослужбовець ЗСУ. Закінчив Гніванське ПТУ-12. З 2014 року перебував на військовій службі за контрактом. Загинув у ніч на 29 квітня під час несення військової служби в районі м. Попасна (Луганська область), обставини не уточнено. Можливо «самострел».
 13. Майборода Денис. Позивний «Красавчик». Військовослужбовець 131-го окремого розвідувального батальйону (УНСО). На фронті з 2014 року. За повідомленнями в соцмережах, загинув 30 квітня, місце й обставини не уточнено.
 14. Макаров Владислав Романович. 19 років. Солдат, водій-механік бойової машини 3-го батальйону 72 ОМБр. Був призваний на строкову службу, по її завершенню продовжив службу за контрактом у 72 ОМБр. Помер 3 квітня від важких поранень у центральному військовому шпиталі м. Києва. 2 березня близько 17:00 дістав мінно-вибухових травм під час обстрілу поблизу м. Авдіївка, пережив кому, важку інтоксикацію та ампутацію обох ніг. Перебував на лікуванні в лікарні ім. Мечникова у Дніпрі, 28 березня був перевезений до Києва. Похований у Білій Церкві, на Алеї Слави кладовища «Сухий Яр».
 15. Мельник Іван Олександрович. Солдат, командир відділення 95 ОДШБр. В лютому 2016 року вступив на контрактну службу в ЗСУ, служив у 383-му окремому полку дистанційно-керованих літальних апаратів у Хмельницькому. Відряджений до 95-ї бригади в зону АТО. Залишились батьки і сестра. Загинув 25 квітня від кулі снайпера під час бойового чергування на взводному опорному пункті поблизу смт Новгородське (Донецька область). Похований у Хмельницькому.
 16. Настояща Кіра Ігорівна. Молодший сержант, військовий фельдшер 28-ї ОМБр. Учасник бойових дій в зоні АТО. Залишився чоловік, теж військовослужбовець ЗСУ, перебуває на фронті. Була вбита 18 квітня співслужбовцем під час сварки. Підрозділи бригади проходять злагодження на Яворівському полігоні. Трагедія сталася близько 2:00 в наметі на території тимчасової дислокації військової частини, поблизу села Дубровиця (Яворівський район) Львівська область. Головний сержант батареї, його наречена (військовий психолог) та фельдшер Кіра відмічали заручини, між ними виник конфлікт. Вбивця двічі всадив їй ніж у груди, після чого перерізав горло і викинув мертве тіло в яму для відходів. Підозрюваного затримано. Всі троє — учасники бойових дій. Похована в Херсоні.
 17. Ніженський Василь Петрович. Старший сержант, військовослужбовець ЗСУ, відряджений до 72 ОМБр. З 2008 року служив у Збройних силах за контрактом. В лютому 2017 року відряджений до 72 бригади в зону АТО. Залишились батьки, дружина та 6-річний син. Загинув 20 квітня від уламкового поранення під час обстрілу опорного пункту неподалік м. Авдіївка.
 18. Ризанич Богдан Володимирович. Капітан медичної служби, начальник медичного пункту протитанкового артилерійського дивізіону 44-ї ОАБр. В лютому 2017 року уклав контракт зі збройними силами та відбув у зону АТО. Залишились дружина і дорослий син. Загинув 3 квітня о 12:40 під час виконання службових обов'язків в районі м. Лисичанськ (Луганська область), щодо обставин — проводиться перевірка ВСП і військовою прокуратурою. 7 квітня з медиком прощались в Івано-Франківську, похований наступного дня на Алеї Слави міського кладовища в Чукалівці.
 19. Саник Олег Володимирович. Солдат, командир бойової машини 3-го механізованого батальйону 72 ОМБр. Був мобілізований 29 січня 2015 року, служив у 72 ОМБр, демобілізувався 31 березня 2016. З 31 січня 2017 року продовжив службу за контрактом і з 2 лютого перебував на передовій. Залишилися дружина та син 2000 р.н. Загинув 12 квітня внаслідок мінометного обстрілу взводно-опорного пункту на Шахті «Бутівка».
 20. Свіренко Максим Олександрович. Військовослужбовець 55-ї ОАБр. З вересня 2016 року вступив на військову службу за контрактом в ЗСУ. Залишилися мати, дружина та маленька донька. Помер 2 квітня у бліндажі в районі міста Авдіївка (Донецька область), від гострої серцевої недостатності.
 21. Слауцький Віталій Вікторович. 20 років, військовослужбовець Національної гвардії України. Залишилися мати, сестра і молодший брат. 2 квітня, близько 22:40 на блокпосту на північних околицях Авдіївки старший блокпосту, розряджаючи зброю, з необачності випустив автоматну чергу. Кулі влучили Віталію в голову, груди і живіт, він помер під час транспортування до центральної лікарні Авдіївки. Похований в рідному селі Миколаївка.
 22. Смирнов Павло Юрійович. Старший солдат, номер обслуги зенітно-кулеметного відділення 550-ї окремої радіолокаційної роти, в/ч А3547 (Чернігів), 138-ї радіотехнічної бригади. Відряджений до 72-ї ОМБр в зону АТО. 6 липня 2015 року підписав контракт на військову службу у в/ч А3547. Залишились батьки і молодший брат, який служив разом із Павлом. 22 квітня близько 22:00 дістав тяжке поранення у живіт внаслідок мінометного обстрілу позицій поблизу смт Верхньоторецьке (Ясинуватський район Донецька область). Помер у шпиталі міста Торецька від поранення і втрати крові. Похований в с. Полуботки.
 23. Соловйов Олександр. Позивний «Соловій». Механік-водій САУ 2С1 «Гвоздика» 1-го гаубичного самохідно-артилерійського дивізіону 17-ї ОТБр. Залишились батьки і брат. Загинув 3 квітня поблизу с. Роздолівка (Бахмутський район) Донецької області, обставини не уточнені.
 24. Сургучьова Аліна Ігорівна. Військовослужбовець ЗСУ (підрозділ не уточнено). 21 рік. Загинула 13 квітня, місце й обставини не уточнено.
 25. Третяк Вадим Олександрович. Військовослужбовець Національної гвардії України. Єдиний син у батьків. Загинув 4 квітня під час виконання службового обов'язку у с. Зайцеве (Бахмутський район) Донецької області, обставини не уточнено.
 26. Третяк Олександр Євгенович. Військовослужбовець 81-ї ОАеМБр. Закінчив Національну металургійну академію України. На фронті від початку бойових дій, з березня 2014. Служив у 25 ОПДБр, 3 батальйон, 7 рота. Учасник оборони Луганського аеропорту. Демобілізувався, пройшов курс реабілітації, за деякий час знову повернувся до десантних військ. Загинув 3 квітня на передовій в районі Донецька, підірвавшись на міні МОН, ще двоє бійців дістали поранень. Похований у Дніпрі.
 27. Шапошник Ігор Андрійович. 18 років. Солдат механізованої бригади ЗСУ. Вихованець дитячого будинку смт. Золочів. Коли почалася війна Ігор навчався у 10 класі. Закінчив профтехучилище. В грудні 2016 року вступив на військову службу за контрактом. Сирота. Загинув 28 квітня близько 5:00 внаслідок обстрілу позицій бригади неподалік м. Красногорівка (Мар'їнський район Донецька область). Похований на Алеї Слави Харківського кладовища №18.
 28. Шевченко Василь. Снайпер 3-ї десантно-штурмової роти 1-го десантно-штурмового батальйону 80-ї ОДШБр. Залишилась трирічна донька. Загинув 25 квітня від смертельного поранення в голову у селищі Піски
 29. Штейко Олександр Борисович. Позивний «Батарейка». Сержант, командир БМП 72 ОМБр. На фронті з 2014 року. 29 вересня 2016 року підписав контракт на військову службу. В листопаді 2016 був нагороджений орденом «За мужність». Залишилася мати. Загинув 26 квітня під час обстрілу від смертельного вогнепального поранення у груди на бойовому посту поблизу смт Верхньоторецьке — с. Троїцьке (Ясинуватський район) Донецької області.
Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ