Політика 25 Липня 2017 11:33Марина Сейлор

Загиблий на кордоні з Польщею українець виявився одним з кращих математиків сучасності

Колеги Юрій Зелінського вважають, що причиною смерті чоловіка могла стати черствість польських прикордонників.
Стали відомі подробиці трагічної смерті чоловіка на пункті пропуску “Шегині”. У минулу п’ятницю там не стало одного з кращих українських математиків – 70-річного Юрія Зелінського, завідувача відділом комплексного аналізу і теорії потенціалу Інституту математики НАН України, пишуть “Вести”.

Причому, як розповіли колеги загиблого, їхав він не на лікування (про це повідомлялося в день трагедії), а на міжнародну математичну зустріч зі своїми колегами в Польщі.

“Юрій Борисович – один з кращих математиків сучасності. У неділю його поховали в Борисполі Київської області”, – розповів його колега Юрій Чураченко. І додав, що зі слів близьких, він був вражений тим, як поставилися польські прикордонники до вченого.

“Правда полягає в тому, що між Україною і Польщею укладено 9-місячну угоду про спільні математичні зустрічі, обмін досвідом. Після однієї з таких поїздок в пресі Юрій Борисович висловив м’який докір. Нашим вченим це все доводиться робити за свої гроші, за рахунок приймаючої сторон, а наш уряд глухий до всього”, – згадує його колега.

Він додав, що у професора під час поїздки при собі був лист, підписаний керівниками, ректорами, директором Інституту математики, в якому вони просили посприяти в безперешкодному пропуску через кордон. Адже в в суботу вже повинна була відбутися перша зустріч.

“А сталося це в п’ятницю – спека, черги, а людині без малого 70 років. Він підійшов до дівчини, він був не на території України, але ще і не на польській стороні. Він показав лист, говорив польською, яку дуже добре знає. Дівчина сказала, що її це не стосується. Вік і не дуже здорове серце зіграли свою роль “, – додав математик.

Також, за словами близьких після того, що сталося, поляки запропонували перенести Юрія Борисовича на територію їхньої країни. Пояснювали, що там швидка приїде швидше. “Тіло отримали б через 7-10 днів, ще б поляки кілька тисяч євро з вас взяли, щоб поспекулювати на цій смерті”, – розповіли знайомі математика.

У Держприкордонслужбі кажуть, що вони не медики, тому не знають про розцінки на надання медичних послуг в сусідній державі. “Ми не можемо коментувати дії польських колег”, – сказав “Вестям” речник Держприкордонслужби Олег Слободян.

Джерело: http://feedproxy.google.com/~r/varota-rss/~3/2YK4FP6BaH4/

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ