Зброя майбутнього: безпілотний літальний апарат Sharp Sword (Китай)
Авторські статті 8 Лютого 2018 5:23Mikel

Зброя майбутнього: безпілотний літальний апарат Sharp Sword (Китай)

Китайська військова промисловість за останні роки зробила великий ривок і тепер від копіювання радянських і західних зразків прийшла до власних часом досить оригінальним розробкам.

Однією з таких є безпілотник Sharp Sword від компанії Aviation Industry Corporation of China. Перші повідомлення про його розробку спільно з фахівцями Hongdu Aviation Industry Group з'явилися в 2013 році. Однак до останнього часу вся інформація про цей проект була обмежена лише невеликою кількістю не надто чітких знімків дослідного зразка апарату, зроблених, як правило, з великої відстані.

Тільки недавно в китайському сегменті Інтернету з'явилася більш детальна інформація. Фактично це перший безпілотник-невидимка, створений в країні, яка не є членом блоку НАТО. Він може підняти в повітря корисний вантаж вагою до двох тонн. У нього є два відсіки, в яких можуть розташовуватися ракети, бомби або спеціалізоване обладнання.

В якості двигуна використовується турбореактивний двигун WS-13, вихідне сопло і повітрозабірний канал якого мають спеціальну форму і щитки, що приховують його роботу від радарів і інших засобів виявлення. Довжина літального апарата становить 10 метрів, а розмах крил - 14 метрів.

Безпілотник Sharp Sword призначений, в першу чергу, для здійснення операцій з розвідки в областях, покритих "щільною" мережею протиповітряної оборони. Крім запуску з наземного аеродрому, конструкція безпілотника передбачає можливість запуску з палуби авіаносця і для цього зараз ведеться розробка спеціальної катапульти нового типу.

Аеродинамічна форма Sharp Sword традиційна для апаратів подібного класу, тому він схожий як дві краплі води на апарати інших проектів, включаючи американський X-47B, британський Taranis і французький Neuron. Однак у порівнянні з іншими апаратами Sharp Sword має ряд переваг, він може піднімати важчий вантаж, незважаючи на менші габарити корпусу, має велику дальність і тривалість польоту.

Дослідний зразок китайського апарату літає зараз за допомогою системи дистанційного керування. Але в майбутньому він отримає інтелектуальну систему управління, яка дозволить йому діяти повністю самостійно або виступати в якості веденого, що діє в парі з літаком-винищувачем під управлінням людини-пілота.

Відповідно до планів китайського уряду безпілотники Sharp Sword можуть почати надходити на озброєння китайської армії вже в 2019-2020 році.

 

Михайло Жирохов

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ