Україна 21 Жовтня 2017 7:03Mikel

Зброя майбутнього: гранатомет ВАЛАР-30

Українським підприємством ВАЛАР, що знаходяться в Івано-Франківську у 2012 році створено нову автоматичну великокаліберну зброю - ручний автоматичний гранатомет калібром 30-мм - «ВАЛАР-30».

«ВАЛАР-30» є зброєю підтримки. Дослідний зразок підтвердив закладені вимоги і отримання високого ефекту. Є ймовірність, що цей цікавий зразок ніколи не буде в серійному виробництві, однак конструкторська знахідка може стати основою для розвитку нового напряму. Автоматика нового гранатомета працює за принципом короткого ходу ствола з новими додатковими елементами компенсації віддачі, що дозволило істотно знизити віддачу. Віддача при пострілі з цієї зброї дещо більша, ніж у автомата Калашникова.

Стрільба з такої зброї не вимагає важкого верстата для опори на ґрунт і може вестися навіть з рук або з опорою на сошки. Нова зброя використовує російські боєприпаси ВОГ-17 з максимальною дальністю стрільби до 1600 метрів і ефективною дальністю 800 метрів, хоча ведеться розробка і нових типів боєприпасів. У новій зброї використовується подвійне живлення боєприпасами - з барабанного магазина на 15 пострілів і з магазинів на 5 пострілів. Барабанний магазин розміщений по поздовжній осі зброї і не «завалює» зброю при стрільбі.

Механізми автоматики дозволяє вести вогонь одиночними пострілами або короткими чергами по 3 постріли. Дуже важлива також вага зброї такого великого калібру. Вона досить невелика - всього близько 9 кг. при загальній довжині 1050 мм.

Схожі статті