Україна 25 Грудня 2019 17:57Mikel

Зеленський піде з посади президента раніше терміну, – політолог

Якщо суспільство в Україні, що називається, «піде в рознос», президент Володимир Зеленський ризикує піти з поста, не добувши до кінця свою каденцію.

Таку точку зору в ексклюзивному інтерв’ю Фактам висловив відомий політолог Олег Саакян.

«Громадський протест нікуди не подівся, і запит на помсту може поновитися. В такому випадку міжчасся безсовісного гуманізму ризикує просто перетворитися в часи тотальної безсовісно, ​​коли гуманізм вже не буде стримуючим фактором. І тоді Зеленський ризикує піти, не добувши до кінця свою каденцію, абсолютно безславно – тому, що ніщо йому не буде підкорятися », – вважає політолог.

Олег Саакян порівняв цю ситуацію з положенням водія, який крутить кермо автомобіля, натискає педалі, але машина його не слухається. «Інституційна база держави настільки згнила, що втомлюються не тільки мости, а й інституції. Останні роки вони тримаються на двох речах. На внутрішньої лояльності, коли натискання педалей є лише символічним моментом, який бачать знизу і реагують так, ніби-то педаль натиснули (тому, що є корупційні, лояльностние і інші взаємини, що забезпечують екзоскелет цієї системи, який не дає їй впасти). І на загальної імітації існування цих інституцій », – вважає він і додає, що суспільству досі« вигідно імітувати, що держава виконує свої функції ». Зокрема, для того, щоб не дати російському пропагандистському тези про не відбувся державі права на існування.

«Тому, якщо Зеленський не почне вибудовувати свій порядок і альтернативну систему, він ризикує розгубити лояльність, яка буде знижуватися, і ризикує отримати суспільство, яке не готове буде далі імітувати», – додав Олег Саакян.

Схожі статті