Жіноче обличчя військової звитяги
Суспільство 16 Листопада 2019 11:13Марина Сейлор

Жіноче обличчя військової звитяги

Сьогодні в Україні понад 12 тисяч ветеранок із статусом учасниць бойових дій. Але через досвід радянської дискримінаційної традиції ще п’ять років тому жінка в армії була малозрозумілим феноменом.

З початком російсько-української війни у 2014 році жінки, що виконували своє конституційне право захищати власну землю, воювали не тільки проти ворога, але й з упередженнями, обмеженнями та принизливими штампами. Медики, санітарні інструкторки, добровольці та військовозобов’язані, які так само як і чоловіки, потрапляли в “котли”, переживали полон, отримували поранення, контузії, стресові розлади мусили докладати зусиль, щоб вийти з тіні суспільних стереотипів.

Коли обговорюють питання жінок на війні в історичному контексті, обмежуться даними про досвід ізраїльської, канадської чи американської армій. Проте українська мілітарна історія з жіночим обличчям має більш ніж сторічну традицію. Жінки були в лавах Українських Січових Стрільців, добровольчих повстанських загонів Перших визвольних змагань 1917-1921 років, в Армії УНР та Галицькій армії. Вони ставали учасницями українського визвольного руху під час Другої світової війни – активістками ОУН та воячками УПА.

Запрошуємо 16 листопада до Інфоцентру Музею Майдану на дискусію за участі ветеранок російсько-української війни.

Під час обговорення піднімемо питання про роль жінки у збройній боротьбі та проведемо історичні паралелі. Також переглянемо відео “Харитина Пекарчук. Жінка-воїн на захисті УНР”.

У дискусії візьмуть участь:

Тетяна Швидченко – кандидатка історичних наук, співробітниця НДІ українознавства, засновниця освітньої організації “Експертний корпус”
Катерина Приймак – ветеранка, парамедик батальйону “Госпітальєри”, координаторка комунікаційного напрямку Жіночого ветеранського руху, учасниця проекту “Невидимий батальйон”
Галина Клемпоуз “Перлинка”  – волонтерка, ветеранка 54-а ОМБр, гранатометниця і аеророзвідниця в 46-му батальйоні “Донбас-Україна”
Юлія Шевчук “Печенька” – ветеранка, парамедик громадської організації ASAP Rescue, поранена під час мінометного обстрілу у 2016 році, членкиня Жіночого Ветеранського Руху.

Організатори: Національний музей Революції Гідності, освітня організація “Експертний корпус”.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ